Federal Elected Officials

State Elected Leaders

Indiana State Senators

Sen. Frank Mrvan, District 1

Sen. Lonnie Randolph, District 2

Sen. Karen Tallian, District 4

Sen. David Niezgodski, District 10

Sen. Tim Lanane, District 25

Sen. Greg Taylor, District 33

Sen. Jean Breaux, District 34

Sen. Mark Stoops, District 40

Indiana State Representatives

Rep. Linda Lawson, District 1

Rep. Earl Harris Jr., District 2

Rep. Charlie Brown, District 3

Rep. B. Patrick Bauer, District 6

Rep. Joe Taylor, District 7

Rep. Ryan Dvorak, District 8

Rep. Scott Pelath, District 9

Rep. Chuck Moseley, District 10

Rep. Vernon G. Smith, District 14

Rep. Sheila Klinker, District 27

Rep. Sue Errington, District 34

Rep. Melanie Wright, District 35

Rep. Terri Austin, District 36

Rep. Clyde Kersey, District 43

Rep. Matt Pierce, District 61

Rep. Terry Goodin, District 66

Rep. Steven R. Stemler, District 71

Rep. Phil GiaQuinta, District 80

Rep. Ed Delaney, District 86

Rep. Carey Hamilton, District 87

Rep. Karlee Macer, District 92

Rep. Cherrish S. Pryor, District 94

Rep. John Bartlett, District 95

Rep. Gregory W. Porter, District 96

Rep. Justin Moed, District 97

Rep. Robin Shackleford, District 98

Rep. Vanessa Summers, District 99

Rep. Dan Forestal, District 100

Indiana Democratic Mayors

Ron Richardson, Alexandria

Thomas Broderick, Anderson

Dick Hickman, Angola

Dillo Bush, Austin

Dennis Buckley, Beech Grove

Thomas Estabrook, Bicknell

John Hamilton, Bloomington

Ted Ellis, Bluffton

Charlie Wyatt, Boonville

Brian Wyndham, Brazil

Jack Gilfoy, Clinton

Harold Gordon, Connersville

Dave Uran, Crown Point

Anthony Copeland, East Chicago

Todd Jones, Elwood

Tom Henry, Fort Wayne

Todd Fiandt, Garrett

Karen Freeman-Wilson, Gary

Howard Leach, Gas City

Jeremy Stutsman, Goshen

Bill Dory, Greencastle

Dan Manus, Greensburg

Thomas McDermott, Hammond

Benjamin Hodgin, Hartford City

Brian Snedecor, Hobart

Joe Hogsett, Indianapolis

Roy Terrell, Jasonville

Dennis Estok, Knox

Greg Goodnight, Kokomo

Tony Rozwarski, Lafayette

Chris Anderson, Lake Station

John Wilkes, Linton

Dave Kitchell, Logansport

Noel Hardy, Loogootee

Jess Alumbaugh, Marion

Ron Meer, Michigan City

Kenneth Houston, Monticello

John Tucker, Mount Vernon

Dennis Tyler, Muncie

Jeff Gahan, New Albany

Greg York, New Castle

Hugh Wirth, Oakland City

Gabe Greer, Peru

Randy Geesaman, Portland

Stephen Wood, Rensselaer

David Snow, Richmond

Brent Bascom, Rising Sun

Gay Ann Harney, Rockport

Troy Merry, Salem

Tom DeBaun, Shelbyville

Pete Buttigieg, South Bend

Clint Lamb, Sullivan

Joe Yochum, Vincennes

Joe Stahura, Whiting

Shon Byrum, Winchester